Fotbal pro rozvoj – Kraslický ŠNEK, o.p.s. se zúčastnil se svým týmem v Hřebenech, na místním hřišti v nedaleké blízkosti hradu Hartenberg.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dne 5.7.2016 v Hřebenech jsme měli možnost zúčastnit se krásného projektu s názvem Fotbal pro rozvoj. Tento projekt používá fotbal jako univerzální jazyk spojující odlišné jedince a kultury.
Pokud mohu mluvit za celý Šnekovský fotbalový tým, pak jsme tento pocit sounáležitosti, tolerance, ochoty, pozitivního přístupu a chuti ke změně, skutečně prožili.
Základem takového fotbalu je, se před každým „zápasem“ domluvit na společných pravidlech a po ukončení hry se zpětnou vazbou zhodnotit, zda byla pravidla dodržena, příp. přinést nové poznatky. Nejedná se o „tradiční“ fotbal.
Musím říci, že vše bylo vždy dodrženo všemi hráči a při hře samotné byla cítit vzájemná ohleduplnost. Jak stačí málo, aby vše fungovalo? Základem je komunikace a netřeba řešit malichernosti a zbytečnosti, řešme skutečné problémy…
Nepotřebovali jsme znát jazyk, abysme se domluvili!
Věřím, že Svět má ještě šanci!

Obrovské díííky patří organizátorům celé akce a projektu samotnému! Děkuji panu B. Lossovi, hradnímu pánovi, za jeho pozvání a všem kolegům a kolegyňkám na hradě Hartenberg!

Děkuji Vám všem, kteří jste za Šneka vystoupili, moc si toho vážím! Veliké díííky patří Martina Fridrichová, Tomášovi Macákovi, Martina Némethová, Markéta Brandtl, Milan Urby Urbánek, Vladimir Acs Široký, Radce a všem dětičkám, které s námi byly!

Verča

fotogalerie:

http://vejca.rajce.idnes.cz/Fotbal_pro_rozvoj_v_Hrebenech_dne_5.7.2016

O hře a projektu:
„Fotbal pro rozvoj je unikátní koncept založený na principu fair play, rovnosti a týmové spolupráci. Jeho ambicí je umožnit setkání lidí či skupin, které by se za normálních okolností nepotkali a prostřednictvím hry je učit vzájemnému respektu a toleranci nejen na hřišti, ale především v každodenním životě.
Tradičně je projekt spojený s červnovou návštěvou keňských dobrovolníků – fotbalistů z organizace MYSA a s jejich měsíční osvětovou turnajovou tour po celé ČR společně s českými dobrovolníky.“
„V letošním roce se podařilo navázat spolupráci i s fotbalovým klubem v západočeském kraji FK Baník Sokolov“.

http://www.fotbalprorozvoj.org/

https://www.facebook.com/Fotbal.pro.rozvoj/?fref=ts

http://www.streetfootballworld.org/football3/#about

https://www.facebook.com/events/1682857112002177/?notif_t=plan_user_joined&notif_id=1467706385934256

 

Fotbal pro rozvoj – ŠNEK se zúčastnil se svým týmem v Hřebenech